Időtartam (Time / Dauer):

70:45

Felvétel (Recording / Aufnahme):

November 8, 1980
  M Studio, Novi Sad, (ex Yugoslavia)

Zeneszámok (Track listing / Musiktitel):

  • related_items  Elfelejtett ének (Forgotten Song / Vergessenes Lied)    10:41

  • related_items  Szól a figemadár (You hear the Fig-Bird singing / Der Fitisvogel singt)    11:34

  • related_items  Csíki verbunk (Verbunkos from Csík / Verbunkos aus Csík)    21:29

  • related_items  Tánczene (Dance-Music / Tanzmusik)    15:06

Ráadás (Encore / Zugabe):

  • related_items  Ballada és a Tánczene motívumaiból – Requiem Jack Teagarden emlékére (From the motifs of the Ballad and Dance music – requiem in remembrance of Jack Teagarden / Aus den Motiven von Ballade und Tanzmusik – Requiem in Erinnerung an Jack Teagarden)    11:55

Zenészek (Musicians / Musiker):

related_items  György Szabados Trio

  • Szabados György (piano)

  • related_items  Vajda Sándor (bass)

  • related_items  Faragó Antal (drums)

Kiegészítő információk (Related items /ergänzende Informationen):

audio info  Szabados Trió – Újvidék, 1980.
info    Csíki verbunk, Szabó Irma vallatása, Ceauswitzi koncert (Verbunkos from Csík, The Interrogation of Irma Szabó, Ceauswitz Concert / Verbunkos aus Csík, Irma Szabó’s Verhör, Ceauswitz Konzert) 
info    A Tánczene változatai (Versions of the Dance-Music / Varianten der Tanzmusik)
info    Elfelejtett énekek (Forgotten songs / Vergessene Lieder)
news_hu  Bicskei Zoltán “Szabados György zenéjének körülírása“ (1980)

Vajda Sándorról Márton Attila írásából (Gramofon, 1999. május) idézünk:

A legprofibb amatőr volt. Szinte hihetetlen, de hatalmas elméleti és gyakorlati ismereteire teljesen autodidakta módon tett szert, jóformán semmilyen zenei képzésben nem részesült. Az ötvenes évek legvégén egy legendás Szemere utcai lakásból indult el pályája, a három fiát özvegyen nevelő anyja otthonából, melyet Kovács Gyula jazz-egyetemnek nevezett, és ami a pesti jazz-zenészek és rajongók valóságos Mekkája volt. Itt mindenki megfordult, aki számított az 1956 után újraéledő magyar jazzéletben. Itt “kagylózta” Willis Conover jazzadásait a legkisebb Vajda fiú, és próbálta ellesni a jazz játékfogásait a nagyoktól élőben és az oly ritka lemezek segítségével. Hihetetlen zenei affinitása és a jazz iránti olthatatlan szerelme indította el ezen a rögös úton…

Vajda Sándor – talán a körülmények kényszerítő hatására – a magyar jazz stílusakrobatája volt. Olyan biztonsággal vándorolt az egymástól mégoly távol eső jazzirányzatok között is, akár egy vérbeli színész, aki egyik este még királyként tündököl, míg másnap már rongyos szolgát alakít hitelesen. Igazi all-round zenész volt, aki minden poszton helytállt, és a maximumot nyújtotta… Soha nem rutinból bőgőzött, játéka a közönséggel való kommunikálás gyötrő vágyát tükrözte. Partnerei pedig mindig nagyra értékelték kivételes zenei intelligenciáját, kitűnő alkalmazkodóképességét, magával ragadó, robusztus játékát.

Corrections and additions are welcome – please contact webmaster: info@györgy-szabados.com